INFÓRMATE
GRATIS

×
LLÁMANOS
INFÓRMATE

Profesorado

Conoce a nuestros profesores

Cuadro Docente de la Escuela Universitaria de Povisa

T.CAE – MANAÑAS

Técnicas básicas de enfermeríaMartínez Pérez, Estefaníaemartinez@povisa.es
Hixiene do medio hospitalario e limpeza de materialBouzó Fontán, Rocíorociobouzofontan@gmail.com
Operaciones administrativas y documentaciónGiráldez Miranda, E. Maríamgiraldez@povisa.es
Promoción da saúde e apoio psicolóxico ó pacienteMaldonado Arroyo, A. Eduardoemaldonado@cepovisa.com
Técnicas de ayuda odontolóxica e estomatoloxíaMuiños Álvarez, Aliciaamuinos@cepovisa.com
Relacións no equipo de traballoSuárez González, Vicentejefeestudios@cepovisa.com
Formación e orientación laboral Suárez González, Vicentejefeestudios@cepovisa.com



T.CAE – TARDES

Técnicas básicas de enfermeríaÁlvarez Fernández, Félixfalvarez@povisa.es
Hixiene do medio hospitalario e limpeza de materialBouza Testa, Pablopbouza@povisa.es
Operaciones administrativas y documentaciónBouza Testa, Pablopbouza@povisa.es
Promoción da saúde e apoio psicolóxico ó pacienteÁlvarez Fernández, Félixfalvarez@povisa.es
Técnicas de ayuda odontolóxica e estomatoloxíaGarcía Pérez de Schofield, Genisagenisagarcia@cepovisa.es
Relacións no equipo de traballoSuárez González, Vicentejefeestudios@cepovisa.com
Formación e orientación laboral Suárez González, Vicentejefeestudios@cepovisa.com






   ANAT. PATOLOGICA   1º

Bioloxía molecular e citoxenéticaGarcía Pérez de Schofield, Genisagenisagarcia@cepovisa.es
Fixiopatoloxía xeralRíos González, Juan Luisjlrios@povisa.es
Formación e orientación laboralSusavila Iglesias, Francisco J.fsusavila@povisa.es
Técnicas xerais de laboratorioGarcía Pérez de Schofield, Genisagenisagarcia@cepovisa.es
Xestión de mostras biolóxicasSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es



   ANAT. PATOLOGICA 2º

NecropsiasAntón Badiola, Iosuianton@povisa.es
Citoloxía xeralMosteiro Cerviño, Martínmmosteiro@povisa.es
Citoloxía xinecolóxicaRíos González, Juan Luisjlrios@povisa.es
Empresa e iniciativa emprendedoraPérez Ramos, Carloscarlos.perez@clems.es
Procesamento citolóxico e tisularFernández Vázquez, Pablopfernandez@povisa.es
Proxecto de anatomía patolóxica e citodiagnósticoSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es






  IMAGEN PARA EL DIAGN. Y MED. NUCLEAR  1º

Fundamentos físico e equipamentosSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es
Anatomía pola imaxeÁlvarez Fernández, Félixfalvarez@povisa.es
Atención ao/á pacienteMuiños Álvarez, Aliciaamuinos@cepovisa.com
Formación e orientación laboralSuárez González, Vicentejefeestudios@cepovisa.com
Protección radiolóxicaGarcía Pérez De Schofield, Juanjgarciaperez@povisa.es



  IMAGEN PARA EL DIAGN. Y MED. NUCLEAR  2º

Técnicas de radioloxía especialSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es
Técnicas de radioloxía  simpleSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es
Empresa e iniciativa emprendedoraPérez Ramos, Carloscarlos.perez@clems.es
Técnicas de imaxe en medicina nuclearGutiérrez Mendiguchía, Ceferinocgutierrez@povisa.es
Técnicas de imaxe por resonancia  magnéticaSantos Armentia, María Eloísaesantos@povisa.es
Técnicas de radiofarmaciaGutiérrez Mendiguchía, Ceferinocgutierrez@povisa.es
Técnicas de tomografía computadorizada e ecografíaFernández García, Albertoafgarcia@povisa.es
Proxecto de imaxe para o diagnóstico e medicina nuclearSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es






RADIOTERAPIA Y DOSIMETRÍA  1º

Fundamentos físicos e equipamentosSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es
Anatomía pola imaxeÁlvarez Fernández, Félixfalvarez@povisa.es
Atención ao/á pacienteMuiños Álvarez, Aliciaamuinos@cepovisa.com
Formación e orientación laboralSuárez González, Vicentejefeestudios@cepovisa.com
Protección radiolóxicaGarcía Pérez De Schofield, Juanjgarciaperez@povisa.es



RADIOTERAPIA Y DOSIMETRÍA  2º

Dosimetría física e clínicaPereira Ferradás, Lorenalpereiraf@povisa.es
Empresa e iniciativa emprendedoraPérez Ramos, Carloscarlos.perez@clems.es
Proxecto de radioterapia e dosimetríaSánchez Pérez, José Manueljosman@povisa.es
Simulación do tratamentoVeiga Martínez, Tamaratveiga@povisa.es
Tratamentos con braquiterapiaMuñoz Garzón, Víctorvictor.munoz.garzon@sergas.es
Tratamentos con teleterapiaTriñanes Pérez, Ángelaatriñanes@povisa.es